Мова йде про запровадження в Україні не президентської республіки, а монархії – Сергій Таран про заяву Олексія Данілова стосовно запровадження «жорсткої президентської республіки»

Збільшення повноважень президента Зеленського перетворить його на монарха, який не буде нести жодної відповідальності за свої дії, – таку думку в ефірі телеканалу «Прямий» висловив депутат Київради від «Європейської Солідарності», політолог Сергій Таран.

«Вперше в історії України президент отримав безпрецедентну владу: свою монобільшість у парламенті, свій Кабінет Міністрів, свої силові органи. Зеленський має всі повноваження робити в Україні будь-які реформи, але за ці 2,5 роки ми не бачимо жодних реформ, а владі постійно щось заважає. Тому є спроби закрити рота опозиції, а для цього треба набрати більше повноважень, щоб це було зробити легше», – зазначив Сергій Таран.

Політолог наголосив, що на відміну від монархії, у президентській республіці існує жорсткий контроль за діяльністю президента, чого точно не можна сказати про владу Зеленського, яка просто намагається забрати якомога більше повноважень, і не несе жодної відповідальності.