Сергій Таран: Зняття санкцій з “Північного потоку-2” є прямим наслідком провальної зовнішньої політики Зеленського

Рішення політичного керівництва США щодо зняття санкцій з Російської Федерації за будівництво газопроводу “Північний Потік-2” є наслідком провалу української зовнішньої політики на чолі з президентом Зеленським. Про це в ефірі ток-шоу “Ехо України” на телеканалі “Прямий” заявив депутат Київської міської ради, політолог Сергій Таран.


“Петро Порошенко лише у 2018 році в Німеччині зробив 9 заяв у місцевих ЗМІ, в яких наголошував, що будівництво цього газопроводу є безпековою загрозою для усієї Європи. Лише за рік і лише в одній країні. За два роки президентства я не пам’ятаю якихось зустрічей чи заяв від Зеленського стосовно шкідливості “Північного Потоку-2”, – зазначив Таран.


Він переконаний, що на Заході і особливо у Сполучених Штатах розглядають Україну, як партнера, якого можна підтримувати, і ніхто не залишить нас сам на сам з російським агресором. Однак обсяг цієї підтримки може бути дуже різним.


“Мені видається, що за останні два роки ставлення до України з боку США змінилося. Якщо за Порошенка на Україну “ставили” як на потенційного члена Європейського Союзу та НАТО, то зараз обсяг підтримки є мінімально необхідним. А все тому, що США не допомагають слабким. Вони допомагають лише сильним.” – наголосив політолог.


Резюмуючи, Сергій Таран, підкреслив, що не дивлячись на неприємність ситуації, українській владі варто зробити правильні висновки та з досвіду, наприклад, отримання Україною безвізового режиму з ЄС, пам’ятати, що у світовій політиці нема нічого неможливого.