Сергій Таран: референдум в Україні для миру на Донбасі – найнебезпечніший меседж з прес-конференції Зеленського

Той факт, що президент України Володимир Зеленський піднімає питання про проведення референдуму в Україні, як “запасний план” для забезпечення миру на Донбасі, говорить, що Зеленський грає на користь Володимира Путіна. Про це в ефірі телеканалу “Прямий” заявив депутат Київської міської ради, політолог Сергій Таран.


“Я вважаю, що це найбільш небезпечна частина усієї прес-конференції Зеленського. Сама думка, що мирний план передбача проведення якогось референдуму в Україні, дає дуже чіткий сигнал і РФ і міжнародним партнерам, що це в Україні щось не так, а не Росія має звільнити наші території.”, – підкреслив Сергій Таран.


Він додав, що даний наратив є улюбленим для Путіна, який наголошує, що причиною цієї війни є “внутрішній громадянський конфлікт”. Якщо держава Україна погоджується з цією тезою, то ми починаємо політичні кроки до миру з нашого боку.


“Які питання будуть виноситися на такий референдум? Теоретично, це може бути питання надання “особливого статусу” окупованим територіям, або зміна територіального устрою України.”, – наголосив Таран.


Політолог резюмував, що мир приносять сильні армії та сильні економіки, а не референдуми, нагадавши про спекулятивні “референдуми”, з яких починалися анексія Автономної Республіки Крим та окупація частини Донецької і Луганьскої областей у 2014-му році.

Нагадаємо, що президент України Володимир Зеленський на своїй щорічній прес-конференції заявив, що питання ситуації на Донбасі може бути винесене на загальнодержавний референдум, додавши, що формат рефернедуму може бути ініційований народом України.