Відбувся круглий стіл “Загрози для іміджу України під час імпічменту в США: що робити?”

Ситуацію навколо імпічменту в США і репутаційні загрози для України обговорили експерти, політологи, журналісти, громадські діячі під час круглого столу в Києві.

Політолог Сергій Таран наголосив, що українська дипломатія сьогодні не реагує на те, що відбувається з іміджем України в світі.

«Сьогодні про нашу країну пишуть всі, і цю можливість необхідно використати для того, щоб заявити про свою позицію в світі. Але, на жаль, зараз про Україну не пишуть так, як потрібно нам – що зараз в Україні війна, що зараз величезний виклик. Ми маємо використати цю величезну медіа-кампанію на користь нашої держави», – сказав Таран.

Блогер Андрій Карпов (Полтава) зазначив, що потрапивши у скандал з імпічментом Трампа нова влада, не створивши стратегічно правильні для України інформаційні меседжі, вставила на сміх державу. Адже зараз в комедійних шоу в США висміюють тезу про те, що комедійний актор президент. Патріотична спільнота вимушена протистояти інформаційному впливу Росії через партизанські методи та власні блоги, бо державницька риторика не артикулюється владою. А про підписання «формули Штайнмаєра» ми дізнаємося з російських ЗМІ.

Під час візиту Володимира Зеленського до США не було важливих для України заяви і зустріч з Трампом більше нагадувала загравання з одним із кандидатів у президенти, ніж важливу міжнародну зустріч в інтересах країни, – про це сказав головний редактор видання «Главком» Віктор Шлинчак. Він наголосив, що сторони не озвучили чіткі меседжі та домовленості до яких вони дійшли в результаті розмови, і, що в США досі немає посла України. Він рекомендував команді Зеленського перестати мислити з позиції виборчої кампанії, а вкладати ресурси в інформаційну роботу в контексті необхідних українській державі меседжів.

Політичний аналітик Інституту Євроатлантичного співробітництва Володимир Горбач наголосив, що на сьогодні головна проблема України – некомпетентність і поки не зміниться нинішня влада імідж країна змінити не зможе. Адже комедійний імідж президента екстраполювався на країну. І зараз в світі Зеленського сприймають через специфічну гру на роялі в його комедійному минулому. Також він зауважив, що складається враження, що зараз тандем Трампа та Путіна працює проти Зеленського, який демонструє тотальне небажання працювати з компетентними дипломатами.

Політичний консультант Андрій Вальчишин нагадав, що червоні лінії щодо Донбасу тільки починають проявлятись і останнім часом дійсно важливі геополітичні пріоритети України втрачаються за інформаційним шумом. Він вважає, що цю ситуацію можна обіграти на користь України, наприклад, для залучення інвесторів – «Байден працює в Україні! Будь як Байден!» – але, на жаль, на даний момент, подібні кейси відсутні.

Політтехнолог, журналіст Тарас Березовець зазначив, що через потрапляння в епіцентр такого значного скандалу в США Україна стала токсичною для нашого стратегічного партнера. Все це накладається на повну недосвідченість команди нового президента і нерозуміння того як працює міжнародна політика. «Посольство України в США не мало жодного відношення до підготовки візита Зеленського, навіть дипломатичні документи не передавались відповідно до протоколу. Такі дії продемонстрували недовіру команди президента до дипломатів ті МЗС», – підкреслив він.

Також Березовець наголосив, що ситуація з імпічментом США негативно вплине на ставлення до України, як демократів, так і республіканців, що призведе до втрати підтримки з боку ключового союзника на міжнародній арені.

Доктор політичних наук Інституту міжнародних відносин КНУ ім. Т. Шевченка Сергій Даниленко звернув увагу на те, що ситуація із Зеленським – це гарний кейс для того, щоб навчати дипломатів, як не можна робити. В сучасних умовах інформаційного шуму зовнішня і внутрішня політика дуже сильно переплетені і не завжди ці акценти розмежовуються. Хоча таке розмежування є стратегічно важливим.

Резюмуючи дискусію політолог Сергій Таран наголосив, що влада рефлексує на події, які відбувають, замість того, щоб формувати порядок денний. Це дуже небезпечна річ, яка є ознакою некомпетентності. Адже влада має чітко ставити задачі відповідно до ідеологічного фундаменту і рухатись в даному напрямку. Але зараз в керівництва України відсутня відсутній цей базис і стратегія руху країни.

dpsp_networks_shares:
a:1:{s:11:"google-plus";i:0;}
dpsp_networks_shares_total:
0
dpsp_networks_shares_last_updated:
1618242650