Представники малого і середнього бізнесу закликали президента ветувати зміни до закону про використання РРО та податкового кодексу

Представники малого і середнього бізнесу закликали президента ветувати зміни до закону про використання РРО та податкового кодексу

В Києві відбувся круглий стіл на якому обговорили ініціативи нової влади щодо обов’язкового використання РРО (касових апаратів) та внесення змін до податкового кодексу. Підприємці наголосили на необхідності накладення вето на закони №1053-1 та №1073 президентом Володимиром Зеленським, тому що вони призведуть до закриття великої кількості малих і середніх підприємств.

Про це на круглому столі з депутатами фракції «Європейської Солідарності» говорили представники підприємницьких громадських організацій та профспілок в прес-центрі Українських Новин.

“Малий і середній бізнес починають зносити. Йде нечесна гра великого і малого бізнесу. Всі пропозиції підприємців малої групи бізнесу, звернені до влади, не були прийняті до уваги. Якщо будуть прийняті закони №1053-1 і № 1073 це призведе до того, що велика частина малого бізнесу, який не може конкурувати з великим, вийде в тінь, або взагалі перестане існувати “, – повідомив голова Черкаської міської профспілки підприємців і працівників торгівлі, громадського харчування та послуг Леонід Запорожець.

Також він зазначив, що держава повинна переформатувати спочатку податкову службу, митницю, а вже потім зайнятися малим і середнім бізнесом.
“Найбільшим способом ухилення від оподаткування є не малий бізнес, а робота митних служб. Товар, який завозиться незаконно, або ж зі значно заниженою вартістю. Саме тому підприємці виступають за деталізацію товарних потоків”, – повідомив голова Комітету підприємців України Едуард Курганський.

За його словами, малому бізнесу важко існувати в правовому полі не порушуючи законів, саме тому повинен бути діалог між владою і суспільством.
Також він підкреслив, що штрафи за невиконання норм розрахункових операцій будуть тягнути за собою хабарництво, це набагато дешевше і безпечніше, що в свою чергу призведе до масової корупції.

Депутат Ніна Южаніна виступила за введення програмного забезпечення, яке б забезпечувало відображення всіх розрахункових операцій, а також скасування штрафних санкції, що значно спростить роботу малого і середнього бізнесу.
«Можна говорити про новітні технології замість класичних РРО, і вони частково виписані в ухваленому законі. Але тоді потрібно прибрати складський облік і навіть для новітніх РРО провести достатню навчання для того, щоб програмне забезпечення, яке можна встановити в звичайний телефон, не принесло більшої шкоди. Бо відсутність зв’язку, незрозумілість які дані прийшли, які – ні, і за що тебе прийшли перевіряти і накладати штраф, викликає ще більшу паніку у людей, ніж застосування ось цього залізного касового апарату», – додала вона.

«Підприємцям легше заплатити податки, ніж платити великі суми за штрафи і перевірки. З введенням РРО автоматично піднімуться ціни на продукцію, тим самим покриваючи витрати на покупку розрахункових апаратів», – зазначив блогер Андрій Карпов.

 

Депутат від «Європейської Солідарності» Ростислав Павленко заявив, що ухвалені монобільшістю закони про посилення тиску на малий та середній бізнес створюють нездорову атмосферу в суспільстві через можливість безпідставних доносів на представників бізнесу з боку покупців та конкурентів.

Співголова фракції «ЄС» Артур Герасимов підкреслив, що перш, ніж приймати закон варто почути думку тих, чиї долі залежать його дії і необхідно проводити комплексне експертне обговорення.

«Ми були категорично проти ухвалення законів, які ускладнюють умови діяльності для малого і середнього бізнесу. Ми професійно роз’яснювали всі ризики таких законодавчих ініціатив. Нас не почули.

Тільки при комплексній дискусії з представниками бізнесу можна отримати професійні і прозорі закони, які поліпшать умови роботи, а не навпаки», – підкреслив Герасимов.

dpsp_networks_shares:
a:1:{s:11:"google-plus";i:0;}
dpsp_networks_shares_total:
0
dpsp_networks_shares_last_updated:
1618242650