Відбувся Круглий стіл «Втручання РФ у вибори у Європі та світі: виклики для України»

Втручання Російської Федерації в президентські вибори в Україні обговорили експерти, політологи, вчені під час круглого столу в прес-центрі ЛІГИ.

Політолог Сергій Таран констатував, що російське втручання у вибори так чи інакше буде здійснюватися. Він назвав кілька таких способів. По-перше, йдеться про інформаційний вплив. Зокрема, через створення інформаційних приводів Росія активно може нав’язувати свою думку, в результаті чого громадяни проголосують за вигідного самій Росії політичного діяча або політичну силу.

По-друге, не виключено ситуаційне втручання. Воно полягає в підтримці (фінансовій, організаційній) політичних сил, громадських рухів, які стверджують вигідний для Росії дискурс.

По-третє, створення кризових точок поза самою державою, вплив на яке хоче мати Росія. Яскравий приклад – створення міграційного кризи в Сирії.

У свою чергу директор Інституту світової політики Євген Магда також вказав на основні ознаки впливу на президентські вибори в Україні.

Один з них – заклики до «миру будь-якою ціною». «Рука, в якій повинна бути ціна цього миру, зараз не піднімається. Вона буде або не буде піднята, а це залежить від кожного з нас, хіба що восени 2019 року, вже при певному результаті парламентських виборів», – сказав він.

Крім того, Євген Магда вважає, що в день голосування 31 березня буде зроблена спроба зриву голосування на дільницях хоча б однієї адміністративно-територіальної одиниці. За його словами, це буде зроблено для того, щоб на російських і західних інформаційних ресурсах транслювалася інформація про те, що Україна не в змозі провести голосування належним чином.

Також, зазначив директор Інституту світової політики, Росія буде пропонувати «бюро добрих послуг» для тих кандидатів, які будуть готові діяти в її парадигмі. Не кажучи про «килимові бомбардування» фейками. «Думаю, інтенсивність цього процесу буде наростати. Особливо після того, як будуть зареєстровані всі кандидати», – сказав він.

Військовий експерт Ігор Чернухін в своїй презентації зазначив, що елементами стратегії Російської Федерації на сьогоднішній день є домінування на пострадянському просторі; європейська дезінтеграція; нейтралізація впливу США на Євразійському просторі. При цьому механізмами реалізації зазначеної стратегії є військова агресія, а також так звана «м’яка сила».

Політолог Андрій Окара запропонував задуматися над логікою Кремля щодо України найближчим часом. Йдеться або про те, що Кремль сприйме України в нинішньому стані, без Криму і з війною в Донбасі, або йтиметься про припинення існування України як незалежної держави. «Між цими двома полюсами якраз і відбуваються зараз концептуальні російські дискусії», – підкреслив він.

Професор НаУКМА Тарас Кузьо висловив свою думку щодо російського впливу. «Відкрито проросійський кандидат не повинен вийти до другого туру (президентських) виборів», – вважає він. Відбулася дискусія, в ході якої присутні на заході оцінили ризики втручання Росії в майбутні президентські вибори.

https://www.facebook.com/settings?tab=videos&section=captions_display

dpsp_networks_shares:
a:2:{s:11:"google-plus";i:0;s:8:"facebook";i:0;}
dpsp_networks_shares_total:
0
dpsp_networks_shares_last_updated:
1618235475