Бути чи ні місії ООН на Донбасі: думка політолога

  • Permalink  

Заяви Путіна, що він не хоче чути і знати про 20 тисяч “американських миротворців” на Донбасі – частина перемовин чи шантажу щодо місії ООН на Донбасі. Це означає, що президент Росії готовий домовлятися, але на умовах Кремля.

Про це сайту “24” повідомив голова правління Центру соціологічних та політологічних досліджень “Соціовимір” Сергій Таран.

Між США і Росією зараз відбуваються торги по миротворцях, і Кремль висуває свої умови. Зокрема, Україна має відмовитися від інтеграції до НАТО або ухвалити закони про амністію бойовиків “Д/ЛНР” чи особливий статус Донбасу. Або що в миротворчій місії ООН можуть брати участь російські війська чи з країн, близьких до РФ – з СНД, – говорить політолог.

Як нагадує Сергій Таран, США, країни Заходу і Україна неодноразово заявляли, що місія ООН можлива, якщо вона буде розгорнута на всій окупованій території і миротворці контролюватимуть україно-російський кордон. Тому, підкреслює експерт, якщо ці умови не сприймуть у Москві, то місії не буде. Адже, як відомо, раніше, коли Путін заявляв про миротворчу місію, то в його розумінні – це кілька десятків або сотень людей, озброєних пістолетами, які б супроводжували машини ОБСЄ.

Як вважає політичний експерт, кількість миротворців – 20 тисяч, яку хочуть запропонувати США Росії – логічна і реалістична. Тому що така кількість військ на даній території Донбасу може гарантувати безпеку.

Нагадаємо, як повідомив The Wall Street Journal з посиланням на дипломатичні джерела в США та ЄС, влада США готує подати на розгляд Росії план з розміщення на окупованій частині Донбасу 20 тисяч миротворців.

 

dpsp_networks_shares:
a:2:{s:8:"facebook";i:0;s:11:"google-plus";i:0;}
dpsp_networks_shares_total:
0
dpsp_networks_shares_last_updated:
1685994672