Чому Вашингтону треба дати Україні статус основного союзника поза НАТО: думка експерта

Заклик Верховної Ради до США надати нам статус основного союзника поза НАТО – доцільне рішення, адже у разі його підтримки Вашингтоном Україна матиме можливість отримувати більш серйозну військову допомогу. Воно також продемонструє більшу зацікавленість США в стабільності української безпеки.

Таку думку сайту “24” висловив глава правління Центру соціологічних і політологічних досліджень “Соціовимір” Сергій Таран.

“Ухвалення цього рішення відкриває для України можливості доводити США, що долучивши нас своєї системи безпеки, вони можуть вирішити свої внутрішні питання безпеки. Адже Україна може бути певним балансом впливу в регіоні і засобом стримування російської агресії”, – говорить експерт.

Інша справа, за словами Сергія Тарана, чи зараз на такий крок зважаться у Вашингтоні. Там свої внутрішні питання і проблеми. Як зауважує політолог, поки зовнішня політика нового президента Дональда Трампа не сформована, але є натяки, що США більше зосередяться на внутрішніх проблемах і менше на зовнішніх зобов’язаннях світу.

Це все поки що дискусії. Ухвалення цього звернення парламентом не говорить, що завтра його підтримають США. Потрібен початок діалогу. Це голосування – виявлення політичної волі до такого співробітництва,
– зазначає Таран.

Говорячи про надання США Україні летальної зброї, Сергій Таран підкреслив, що Вашингтон не зважується на такий крок не через слабкі реформи, зокрема, у сфері боротьби з корупцією. США, зазначає він, надає зброю багатьом країнам. Зокрема, Афганістану. Хоча рівень корупції там і в Україні не можна порівнювати.

“У Вашингтоні переживають, що надання нам летальної зброї призведе до загострення конфлікту на Донбасі. Україна відчує себе сильнішою, почне воювати. Росія почне ще більше інвестувати у війну. І це завершиться масштабною війною”, – наголошує експерт.

Наскільки ці побоювання виправдані, зауважує Сергій Таран – інше питання. Тому маємо сьогодні обережну політику США, які надають нам допомогу, але не настільки велику, щоб це могло змінити баланс сил на сході держави.

Нагадаємо, 22 березня Верховна Рада підтримала звернення до Конгресу США щодо гарантій безпеки для України. Депутати закликають надати нам статус основного союзника поза НАТО.

http://24tv.ua/chomu_vashingtonu_treba_dati_ukrayini_status_osnovnogo_soyuznika_poza_nato_dumka_eksperta_n797563

dpsp_networks_shares:
a:2:{s:8:"facebook";i:0;s:11:"google-plus";i:0;}
dpsp_networks_shares_total:
0
dpsp_networks_shares_last_updated:
1685994676