Сенат Нідерландів врятував ЄС від затяжної кризи, – політолог

Підтримка сенатом Нідерландів Угоди про Асоціацію з Україною врятувала Європейський Союз від затяжної інституційної кризи.

Таку думку у коментарі сайту “24” висловив політолог Сергій Таран.

Як відомо, ратифікація Угоди про асоціацію України з Євросоюзом була схвалена Сенатом (верхньою палатою парламенту) Нідерландів 30 травня 2017 року. Це рішення розблокувало процедуру початку дії Угоди.

За словами експерта, це голосування було важливим не тільки для України, але і для решти країн, що в подальшому будуть йти нашим шляхом укладання Угоди про Асоціацію.

Поставало питання: чи здатен Євросоюз забезпезпечити спільну політику країн ЄС у взятих на себе міжнародних зобов’язаннях? Тому таке рішення сенату є свідченням подальшої єдності Європи, – підкреслив Таран.

Експерт відзначив, що відтягнення голосування по цьому рішенню пов’язане з негативним результатом референдуму в Нідерландах. Крім того, уряд Нідерландів хотів отримати підтвердження від Брюсселю, що Угода про Асоціацію з Україною немає нічого спільного з перспективою членства нашої країни у Європейському Союзі.

Нагадаємо, процес ратифікації Угоди про Асоціацію України з ЄС буде остаточно завершеним після підпису закону королем Нідерландів, його публікації в Офіційному журналі Нідерландів і зберігання свого документа про ратифікацію Генерального секретаріату Ради. Президент Європейської комісії Жан-Клод Юнкер сподівається, що Угода про асоціацію України з Євросоюзом вступить у дію в липні 2017 року.

http://24tv.ua/senat_niderlandiv_vryatuvav_yes_vid_zatyazhnoyi_krizi__politolog_n823757

dpsp_networks_shares:
a:2:{s:8:"facebook";i:0;s:11:"google-plus";i:0;}
dpsp_networks_shares_total:
0
dpsp_networks_shares_last_updated:
1653227554