З 2016 року прокуратура Черкаської області передала до суду майже 50 корупційних справ

  • Permalink  

У середу, 19 квітня 2017 року, відбулася прес-конференція прокурора Черкаської області Сергія Овчаренка на тему: «Актуальні питання боротьби з корупцією. Взаємодія органів прокуратури Черкаської області з представниками Всеукраїнського руху проти політичної корупції «Під контролем».

Захід проведено за участі політолога, координатора Всеукраїнського руху «Під контролем» Сергія Тарана та прокурора прокуратури області з питань організації діяльності у сфері запобігання та протидії корупції Руслана Криворучка.

Розпочинаючи прес-конференцію, прокурор області акцентував увагу на тому, що органи прокуратури області готові до співпраці з громадськістю, двері відомства відкриті для свідомих людей, які дійсно хочуть навести лад в країні, зокрема в Черкаському регіоні.

«Ми вдячні засобам масової інформації та активістам за їх активну громадянську і професійну позицію щодо відновлення та зміцнення законності на території області та співпрацю з прокуратурою Черкаської області. Адже значна частина нашої роботи – це реакція прокуратури на публікації про порушення закону, вчинені злочини та інші події, які набули суспільного значення та резонансу, розміщені у ЗМІ та виявлені шляхом моніторингу інформаційного простору», – зазначив очільник відомства.

Аналізуючи результати спільної діяльності правоохоронних органів у запобіганні та протидії злочинності, у тому числі організованим її формам, і корупції, Сергій Овчаренко зауважив, що завдяки реалізації низки скоординованих заходів та об’єднанню зусиль усіх правоохоронців мають місце певні позитивні результати. Зокрема, це стосується протидії кримінально караній корупції на пріоритетних напрямах, викриття корупційних схем у земельній сфері та оборудок у сфері бюджетних відносин.

Загалом упродовж 2016 та поточного років органами прокуратури області скеровано до суду 49 обвинувальних актів у кримінальних провадженнях про корупційні злочини, де 60 особам повідомлено про підозру. Судами до кримінальної відповідальності притягнуто 37 осіб.

Окрім цього, спеціально уповноваженими суб’єктами у сфері протидії корупції складено 135 протоколів про вчинення адміністративних правопорушень, пов’язаних з корупцією. На цей час до відповідальності притягнуто 67 осіб.

Керівник прокуратури підкреслив, що виключно плідною стала спільна діяльність прокуратури з представниками Всеукраїнського руху проти політичної корупції «Під контролем». Представники цього руху змінили критику прокуратури на допомогу. Фактично, з жовтня минулого року спільно виявляються ганебні вчинки представників органів місцевого самоврядування та органів влади області.

Так, за результатами злагодженої роботи прокуратури Черкаської області з громадською організацією Всеукраїнський рух проти політичної корупції «Під контролем» розпочато співпрацю з активістами в ряді кримінальних проваджень, два з яких вже скеровано до суду.

Йдеться про кримінальне провадження за фактом одержання депутатом Канівської районної ради неправомірної вигоди, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 369-2 КК України. Тепер хабароодержувачу загрожує кримінальна відповідальність, обвинувальний акт перебуває на розгляді в суді.

Також результатом співпраці правоохоронних органів і Всеукраїнського руху «Під контролем» стало викриття у корупційних злочинах посадовця органу місцевого самоврядування. Установлено, що керівник одного з управлінь Черкаської міської ради спільно з пособниками – фізичними особами – підприємцями, маючи на меті особисте збагачення, розробили злочинну схему заволодіння бюджетними коштами шляхом підписання та затвердження печаткою ФОП офіційних документів про виконання ремонтних робіт зливової каналізації у місті Черкаси. У подальшому документи передавалися до Головного управління державної казначейської служби у Черкаській області, після чого кошти перераховувались на рахунки одного з підприємців.

У результаті реалізації вказаної схеми зазначені вище особи у період з липня 2014 року до грудня 2015 року привласнили бюджетні кошти в загальній сумі майже 885 тис. грн., внаслідок чого державі завдано збитки в особливо великих розмірах.

Обвинувальний акт щодо членів злочинної групи скеровано до суду 15.03.2017. Чиновнику Черкаської міської ради загрожує покарання до 12 років позбавлення волі з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до 3 років, з конфіскацією майна.

Крім того, під час прес-конференції прокурором області були прокоментовані інші питання, які становлять інтерес для громадськості, в тому числі про хід розслідування кримінальних проваджень про злочини, пов’язані з подіями Революції Гідності, зокрема про слідство у провадженні за обвинуваченням у вчиненні злочину, передбаченого ч. 1 ст. 367 (службова недбалість) Кримінального кодексу України, колишнього керівника батальйону патрульної служби обласної міліції, який не припинив дії підлеглих працівників, які застосували фізичне насильство та спецзасоби до активістів і журналіста поблизу Золотоніської дамби 20 лютого 2014 року, а також про хід розслідування в справі про жорстоке вбивство журналіста Василя Сергієнка.

Поінформував журналістів прокурор області також про результати розслідування у резонансних кримінальних провадженнях, передусім, пов’язаних з випадками хабарництва, організованою злочинністю, про наслідки протидії адміністративним корупційним правопорушенням, представницьку діяльність органів прокуратури області тощо.

Крім того, повідомив, що звертає увагу та стежить за інформаціями із заначених вище тем, що періодично з’являються в ЗМІ, та запевнив журналістів, що виявлені шляхом моніторингу інформаційного простору публікації в ЗМІ, зокрема про порушення закону, скоєні злочини та інші події, які набули суспільного значення та резонансу, ніколи не залишаються поза увагою прокуратури.

Наприкінці зустрічі Сергій Овчаренко наголосив на важливості  об’єктивно висвітлити результати роботи органів прокуратури, в цьому контексті висловив сподівання на співпрацю та подякував медійникам за приділений заходу час.

Новини на цю тему:

www.control.net.ua

www.cherkasy24.info

dpsp_networks_shares:
a:2:{s:8:"facebook";i:0;s:11:"google-plus";i:0;}
dpsp_networks_shares_total:
0
dpsp_networks_shares_last_updated:
1614858640