Політолог Сергій Таран у Луцьку розповів, коли в Україні викорінять корупцію

  • Permalink  

«Антикорупційний шлях» Україна пройде десь приблизно за 4 — 12 років. Про це розповів після брифінгу у волинській прокуратурі на тему «Актуальні питання боротьби з корупцією. Співпраця прокуратури з громадськими активістами у викритті порушень в діяльності органів місцевого самоврядування та виконавчої влади» політолог Сергій Таран

За словами київського експерта, по-перше, репутація прокуратури найперше визначається кількістю доведених до кінця кримінальних справ. А по-друге: ми маємо дивитися не з точки зору ідеальної чи неідеальної прокуратури, а просто щоб було з чим порівнювати. «Бо жоден орган, жодна прокуратура не можуть змінити країну повністю за один рік чи за два, чи навіть за десять. Потрібні комплексні зміни. Але ефективність кожного антикорупційного органу в жодному випадку не може вимірюватися піаром, а виключно доведеними до кінця конкретними справами, статистикою», – зазначив Сергій Таран.

У Східній Європі головні масштабні реформи відбувалися протягом 4 до 12 років , каже політолог.

«У Польщі побороти корупцію вдалося за 4, у Румунії цей процес тривав 12 літ. Це той часовий проміжок, коли в країнах проходили зміни. Але врахуйте, що в жодній із них не було війни. Тому я по-філософськи ставлюся до того, коли хтось каже: «Уже пройшов рік! Нічого не змінилося!». А не може за такий короткий період змінитися. Тому, вважаю – у боротьбі з корупцією конкретні кроки ми побачимо через якихось 4–5 років. А зараз, якщо захотіти, то можна побачити конкретні зміни і в нас – реформа патрульної служби, створення НАБУ і НАЗК», – каже експерт.

Є ще й такий факт, що позитивні зміни в Україні визначають наші міжнародні партнери. Звичайно, хочеться, щоб вони відбулися набагато швидше. «Але я думаю, що наш «антикорупційний шлях» буде балансувати десь між успішним досвідом Польщі і менш успішним досвідом Румунії — 12 років. Ось тоді все в Україні зміниться. Ну і ще дуже важливим є те, що громадськість повинна усвідомити, що реформи залежать від кожного громадянина, – зазначив він. – Коли люди відмовляться від очікування, що має прийти Президент чи ще хтось високого рівня і все вирішить». Тому Сергій Таран радить для пришвидшення цього складного шляху почати зміни з власного подвір’я, власного дому.

 

 

 

 

dpsp_networks_shares:
a:2:{s:8:"facebook";i:0;s:11:"google-plus";i:0;}
dpsp_networks_shares_total:
0
dpsp_networks_shares_last_updated:
1614851541