Прокурор Рівненщини розповів про боротьбу з корупцією 

  • Permalink  

Шлях до справедливості. Прокурор Рівненської області Олег Соболь спільно із представниками Всеукраїнського руху «Під контролем» розповів про боротьбу з корупцією.

Чи багато корупціонерів у нашій області? Відповідь на це питання озвучили представники Рівненської обласної прокуратури. Лідерами серед хабарників стали політики, чиновники та інші високопосадовці.

Сергій Таран, політолог:

– Фігурантами зі сторони правоохоронних органів стали понад 100 депутатів місцевих рад. По Україні, загалом, 70 чиновників різних рангів місцевого самоврядування, кілька десятків депутатів обласних рад, очільники комунальних закладів, підприємств, голови сільрад. Зазначу, що тут, на жаль, задіяні представники всіх політичних сил.

Серед типових прикладів правопорушень, які можна зазначити на місцях, фахівці виділяють, конфлікт інтересів, однак, не завжди, на жаль, вдається притягнути до відповідальності злочинців.

Володимир Зиль, координатор Всеукраїнського руху з протидії політичної корупції «Під контролем»:

– Ми також спрямовували такі кейси, і наших комунальних закладах до міської ради по конфлікту інтересів начальників цих підприємств. Проте, обурює такий факт, що в один день Рівненський міський суд виправдовує цих посадових осіб.

Виділяє прокуратура серед порушників і одного із обласних обранців, який, за їх словами, проголосував за нагородження почесною грамотою самого ж себе.

Олександр Бабич, начальник відділу прокуратури Рівненської області:

– За погодженням із прокуратурою області та співпрацею із Всеукраїнським рухом спрямовано до суду два протоколи про вчинення адмінпорушень депутатом облради, який проголосував за підтримку подання щодо нагородження його ж самого почесною грамотою ВР, і, при цьому, не повідомив про конфлікт інтересів і вчинив дію в умовах реального конфлікту інтересів.

Загалом майже за півроку прокуратурою області вдалося виявити чимало правопорушень і викрити злочиннні схеми, що є, однозначно, позитивним кроком у боротьбі з корупцією.

Олег Соболь, прокурор Рівненської області:

– Реально повернули державі в бюджет близько півтора мільйона гривень, це лише бюджет. Таких ділянок є набагато більше. У нас сума стоїть по представництву – 42 млн. Крім цього, повернуто у власність держави більше тисячі гектарів землі. А також було зменшено стан злочинів на 42% .

Для більш ефективної роботи правоохоронні структури закликають громадян повідомляти відповідні органи про вчинення будь-яких неправомірних діянь.

dpsp_networks_shares:
a:2:{s:8:"facebook";i:0;s:11:"google-plus";i:0;}
dpsp_networks_shares_total:
0
dpsp_networks_shares_last_updated:
1624189899