«Українці ладні терпіти будь-яку владу, аби нічого не робити»

Насамперед саме завдяки цьому нинішня влада й може утримуватись на своїх позиціях.

Політолог Сергій Таран переконаний, що українці ладні терпіти будь-яку владу, аби нічого не робити для покращення рівня життя.

«Існує різниця між тим, що українці думають про владу, і тим, що вони хочуть робити, щоби ця влада змінилась. Громадяни України дуже по-різному сприймають ці поняття – вони можуть категорично не сприймати владу, але нічого не робити, для того, щоби її змінити», – наголосив політолог.

Окрім того, за його словами, «влада виживає завдяки двом причинам». «Перша – в українців немає традиції захищати свої інтереси, а по-друге – ми не маємо хороших менеджерів в опозиційному таборі, які би могли мобілізувати громадян», – констатував Сергій Таран.

Нагадаємо, результати дослідження, яке у серпні 2013 року здійснила GfK Ukraine, свідчать про те, що у 41% громадян у віці старше 16 років нинішня українська влада викликає байдужість. Порівняно до аналогічного опитування, яке було проведено у березні 2012 року, частка байдужих до влади українців зросла на 10 процентних пунктів.

Одночасно зменшилася частка респондентів, які відчувають до влади страх та боязнь (з 8% у березні 2012 року до 4% у серпні 2013 року). З іншого боку, все менше українців мають бажання допомогти нинішній владі (6% зараз проти 9% у 2012 році), відчувають симпатію (1% проти 3%) та співчуття (6% проти 10%). У 27% українців за останні чотири роки з’явилися такі негативні почуття до влади як ненависть, презирство, роздратування.

www.Gazeta.ua

dpsp_networks_shares:
a:2:{s:11:"google-plus";i:0;s:8:"facebook";i:0;}
dpsp_networks_shares_total:
0
dpsp_networks_shares_last_updated:
1558677091